CSM Călărași/ Sportiva Maria Guzran a obtinut medalia de aur la Campionatele Mondiale de Canotaj pentru junioare

Sportiva Maria Guzran, acreditată la CSM Călărași, a obtinut medalia de aur si titlul de campioană mondială, împreuna cu partenerele ei de ambarcațiune, la Campionatele Mondiale de Canotaj pentru junioare de la Plovdiv, 4 rame fără cârmaci, competiție de cel mai ridicat nivel, desfășurată în perioada 12-15 august 2021. Multiplă…citește Citește

Sportivul călărășean, Ivan Gabriel Leon participă la Campionatul European de cadeți

Sportivul călărășean, Ivan Gabriel Leon participă în perioada 10-20.08.2021 la Campionatul European de cadeți, care se desfăsoară în Sarajevo, Bosnia Herțegovina. Din colectivul tehnic al lotului național care a făcut deplasarea la competiție, face parte și antrenorul călărășean, Georgian Anghel. “Ivan Gabriel Leon este un sportiv de mare viitor al…citește Citește

Medalii de aur și de bronz pentru sportivii Fortus Călărași la Campionatul Balcanic de Culturism și Fitness

La Campionatul Balcanic de culturism și fitness de la Drobeta Turnu-Severin desfasurat in perioada 11-12 Iunie s-au inscris in concurs peste 150 de sportivi din șapte țări balcanice. Președintele Federației Internaționale de Culturism și Fitness, Dr. Rafael Santonja a fost prezent la această competiție internațională la invitația președintelui Federației Române…citește Citește

Aur, Argint și Bronz au câștigat sportivii CSM Călărași la Cupa României de Box pentru Juniori

Aur, Argint și Bronz au câștigat sportivii CSM Călărași la Cupa României de Box pentru Juniori. Pavel Ionut, a câștigat la categoria 48 kg, confirmându-și statutul de favorit al acestei categorii și intră în linie dreaptă cu pregătirea pentru Campionatul European de juniori. Borlan Alberto si Iuseim Biadin au obținut…citește Citește

Sportivul Fortus Călărași, Bogdan-Marian Duta, a obținut medalia de aur la Cupa României de Culturism și Fitness

Cupa Romaniei si cupa Universitara la Culturism si Fitness s-a desfasurat in ziua de 22.05.2021 in orasul Cluj-Napoca. La aceasta editie s-au inscris in concurs peste 200 de sportivi, fiind o editie record ca numar de sportivi participanti. Au fost categorii cu peste 20 de competitori unde a fost nevoie…citește Citește

Călărășeanca Loredana Marin s-a calificat în faza următoare a Campionatului Mondial de Box din Polonia

Ziua a 2-a de competiție la Campionatul Mondial de Box din Polonia s-a încheiat cu două victorii pentru România. Veștile proaste au venit primele, după înfrângerile suferite de Alecu Andreea, 0-5 cu Georgia Paradisi (Italia) și Marco Manea, care a pierdut cu decizie unanimă împotriva lui Guerrero Cuadra. Au urmat…citește Citește

Adriana Ailincăi și Alexandru Chioseaua au obținut medalii de argint la Campionatul European de Canotaj pentru Seniori

Succes uriaș pentru România! Două medalii de aur si patru de argint la Campionatele Europene de canotaj, seniori”, dintre care 3 medalii au fost obținute prin contributia sportivilor CSM Călărași! Sportivii Adriana AILINCAI si Alexandru CHIOSEAUA au obtinut câte o medalie de argint, la la CAMPIONATUL EUROPEAN DE CANOTAJ PENTRU…citește Citește

CSM Călărași/ Marin Loredana Andreea participă la Campionatul Mondial de Box din Kielce

Cinci componente ale lotului național de box feminin tineret vor participa la Campionatul Mondial din Kielce: Ostan Elisabeta (48 kg, Banatul Timișoara), Alecu Andreea Antonela (57 kg, Steaua), călărășeanca Marin Loredana Andreea (60 kg), Guță Iulia (64 kg, Steaua), Schinte Petronela Georgiana (81 kg, CSM Drobeta Tn. Severin). Conducerea federației…citește Citește

Medalii de bronz pentru sportivii călărășeni la Cupa României la box masculin pentru tineret

Orașul Brăila este gazda Cupei României la box masculin pentru tineret pe anul 2021, competiţie organizată de Clubul Sportiv Municipal (CSM) Brăila în colaborare cu Federaţia Română de Box şi programată în perioada 3-7 februarie. 3 sportivi călărășeni, care participă la acest concurs și-au asigurat medalii. Manea Marco Antonio 52kg…citește Citește

Fotbalistul călărășean, Robert Sălceanu, convocat la Naționala Under 18 a României

Naționala Under 18 a României are programat un stagiu de pregătire la Centrul Național de Fotbal Buftea în perioada 10-17 februarie. Printre fotbaliștii convocați se află și fundașul călărășean, Robert Sălceanu. Această generație de tricolori va evolua în toamnă în preliminariile EURO U19 din 2022. Fotbaliștii generației 2003, pregătiți de…citește Citește