Medalie de bronz la Campionatele Mondiale de Canotaj de la Tokyo pentru sportivii CSM Călărași

Sportivii CSM Călărași au participat la Campionatele Mondiale de Canotaj de la Tokyo, care au avut loc în Japonia, în perioada 8 – 11 august. Echipajul feminin la patru vâsle (JW4x), format din Patricia Cireș, Andrada-Maria Moroșanu, Gabriela Paraschiv și Cosmina-Maria Podaru, a câștigat medalia de bronz, urcând pe podium alături de echipele din Noua Zeelandă și Germania. În finalele de duminică, alți sportivi români au reușit clasări importante. Atât echipajul masculin de patru rame (JM4-) cât și echipajul feminin de patru rame (JW4-) au obținut locul patru în finala A, iar echipajul masculin de patru vâsle (JM4x) s-a clasat al doilea în finala B.