Fotbal/Calendarul competiţional al ligii a 2-a Casa Pariurilor, ediţia 2019 – 2020

Astăzi, la sediul FRF, a fost stabilit calendarul competiţional al ligii a 2-a Casa Pariurilor, ediţia 2019 – 2020. Turul va debuta pe 3 august şi se va încheia pe 23 noiembrie. Returul debutează pe 30 noiembrie şi se va încheia anul viitor pe 30 mai.

Dunărea va disputa în prima parte 9 jocuri pe teren propriu, respectiv 10, în deplasare. Primele adversare sunt în ordine UTA Arad şi Farul Constanţa, echipe pe care le va întâlni în deplasare.

Dunărea va debuta şi pe teren propriu în runda a 3-a când va juca cu Petrolul Ploieşti.

Program TUR

Etapa 1 – 03 august 2019

Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa

Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

CSM Reşiţa – Universitatea Cluj

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

FC Argeş – Ripensia Timişoara

SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti

UTA Arad – Dunărea Călăraşi

Etapa a 2-a – 10 august 2019

SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi

Petrolul Ploieşti – UTA Arad

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti

Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău

Sportul Snagov – FC Argeş

Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea

CS Mioveni – CSM Reşiţa

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a – 17 august 2019

Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti

ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

Luceafărul Oradea – CS Mioveni

FC Argeş – Universitatea Cluj

SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov

Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara

UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

Etapa a 4-a – 24 august 2019

SSC Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi

Ripensia Timişoara – UTA Arad

Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti

Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău

CS Mioveni – FC Argeş

Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea

Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa

Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara

Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Etapa a 5-a – 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Măgurele – SSC Farul Constanţa

ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna

CSM Reşiţa – Rapid Bucureşti

Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti

FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu

SCM Gloria Buzău – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj

UTA Arad – Sportul Snagov

Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara

Petrolul Ploieşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a – 07 septembrie 2019

SSC Farul Constanţa – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Ripensia Timişoara – Petrolul Ploieşti

Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi

Universitatea Cluj – UTA Arad

CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – SCM Gloria Buzău

Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş

Rapid Bucureşti – Luceafărul Oradea

Concordia Chiajna – CSM Reşiţa

Turris-Oltul Turnu Măgurele – ASU Politehnica Timişoara

Etapa a 7-a – 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa

CSM Reşiţa – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Luceafărul Oradea – Concordia Chiajna

FC Argeş – Rapid Bucureşti

SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

UTA Arad – CS Mioveni

Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj

Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timişoara

Etapa a 8-a – 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanţa – Ripensia Timişoara

Sportul Snagov – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

CS Mioveni – Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad

Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti

Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău

Concordia Chiajna – FC Argeş

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Luceafărul Oradea

ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

Etapa a 9-a – 28 septembrie 2019

CSM Reşiţa – SSC Farul Constanţa

Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timişoara

FC Argeş – Turris-Oltul Turnu Măgurele

SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna

Metaloglobus Bucureşti – Rapid Bucureşti

UTA Arad – Daco-Getica Bucureşti

Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

Petrolul Ploieşti – CS Mioveni

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj

Ripensia Timişoara – Sportul Snagov

Etapa a 10-a – 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanţa – Sportul Snagov

Universitatea Cluj – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti

Daco-Getica Bucureşti – Dunărea Călăraşi

Rapid Bucureşti – UTA Arad

Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti

Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău

ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş

CSM Reşiţa – Luceafărul Oradea

Etapa a 11-a – 12 octombrie 2019

Luceafărul Oradea – SSC Farul Constanţa

FC Argeş – CSM Reşiţa

SCM Gloria Buzău – ASU Politehnica Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele

UTA Arad – Concordia Chiajna

Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti

Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

Sportul Snagov – Universitatea Cluj

Etapa a 12-a – 16 octombrie 2019 (intermediară)

SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj

CS Mioveni – Sportul Snagov

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

Daco-Getica Bucureşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti

Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi

Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad

ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău

Luceafărul Oradea – FC Argeş

Etapa a 13-a – 19 octombrie 2019

FC Argeş – SSC Farul Constanţa

SCM Gloria Buzău – Luceafărul Oradea

Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa

UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara

Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid Bucureşti

Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – CS Mioveni

Etapa a 14-a – 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanţa – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov

Rapid Bucureşti – Ripensia Timişoara

Concordia Chiajna – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti

ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

CSM Reşiţa – UTA Arad

Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti

FC Argeş – SCM Gloria Buzău

Etapa a 15-a – 02 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzău – SSC Farul Constanţa

Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş

UTA Arad – Luceafărul Oradea

Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa

Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna

Sportul Snagov – Rapid Bucureşti

Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti

CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a – 09 noiembrie 2019

SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni

Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – Sportul Snagov

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Ripensia Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

CSM Reşiţa – Petrolul Ploieşti

Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi

FC Argeş – UTA Arad

SCM Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti

Etapa a 17-a – 13 noiembrie 2019 (intermediară)

Metaloglobus Bucureşti – SSC Farul Constanţa

UTA Arad – SCM Gloria Buzău

Dunărea Călăraşi – FC Argeş

Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa

Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

Sportul Snagov – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 18-a – 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanţa – Daco-Getica Bucureşti

Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Turris-Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj

ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov

CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara

Luceafărul Oradea – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

FC Argeş – Petrolul Ploieşti

SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi

Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad

Etapa a 19-a – 23 noiembrie 2019

UTA Arad – SSC Farul Constanţa

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău

FK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş

Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea

Sportul Snagov – CSM Reşiţa

Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti

Program RETUR

Etapa a 20-a – 30 noiembrie 2019

Etapa a 21-a – 07 decembrie 2019

Etapa a 22-a – 22 februarie 2020

Etapa a 23-a – 29 februarie 2020

Etapa a 24-a – 07 martie 2020

Etapa a 25-a – 14 martie 2020

Etapa a 26-a – 21 martie 2020

Etapa a 27-a – 29 martie 2020

Etapa a 28-a – 04 aprilie 2020

Etapa a 29-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)

Etapa a 30-a – 11 aprilie 2020

Etapa a 31-a – 17 aprilie 2020

Etapa a 32-a – 25 aprilie 2020

Etapa a 33-a – 02 mai 2020

Etapa a 34-a – 09 mai 2020

Etapa a 35-a – 13 mai 2020 (intermediară)

Etapa a 36-a – 16 mai 2020

Etapa a 37-a – 23 mai 2020

Etapa a 38-a – 30 mai 2020

Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Comentariile sunt închise.