Dunărea va juca duminică la Călărași cu Dinamo

În penultima etapă a sezonului regulat al ligii I Betano, Dunărea se va duela la Călăraşi cu vecina de clasament, Dinamo. Partida se va desfăşura duminică, 24 februarie, pe arena Ion Comşa începând cu ora 14.00. Prima confruntare stagională s-a desfăşurat pe 22 octombrie 2018, în cadrul rundei a 12-a. Partida, arbitrată de celebrul Alexandru Tudor, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Mediop Ndiaye a deschis scorul în minutul 22, Dinamo egalând după pauză prin Daniel Popa, mai exact în minutul 56. Dunărea a încheiat partida în 10, Alexandru Munteanu fiind eliminat în al treilea minut al prelungirilor. Dinamo ocupă în acest moment locul 11 cu 28 de puncte iar Dunărea se afllă pe 12 cu 22 de puncte. Ambele echipe vor evolua în partea a doua a stagiunii în play – out.