Dunărea a fost învinsă ieri, 16 decembrie, acasă de Sepsi Sf. Gheorghe cu 3-0

Dunărea a fost învinsă ieri, 16 decembrie, acasă de Sepsi Sf. Gheorghe cu 3-0, în partida contând pentru etapa a 20-a. Antrenorul Dan Alexa a admis că echipa este în criză. „Despre un asemenea joc, multe n-ar fi de spus. Am primit gol la prima acţiune a lui Sepsi în careul nostru, am pus presiune pe ei, am avut 8 cornere dar şi situaţii importante de a marca. N-am făcut-o. Am început repriza a doua, am primit repede gol, iar golul de 2-0 a turnat plumb în picioare jucătorilor. Suntem o echipă care în momentul ăsta este în criză. Avem jucători care nu au experienţă şi în momentul în care lucrurile nu merg aşa cum ar trebui în decursul jocului, cădem mental. Apare blocajul cum s-a întâmplat după golul 3, unde am devenit o echipă ridicolă. Ca şi concluzie suntem în criză şi aşteptăm finalul ăsta de campionat. Pentru noi este primordial să transferăm jucători. O să facem o evaluare clară şi jucătorii care n-au corespuns vor pleca. Singura şansă a Dunării este să aducem fotbalişti.” a declarat Dan Alexa în conferinţa de presă la care a participat după jocul cu Sepsi. Aflată pe locul 12 cu 17 puncte, Dunărea va juca etapa viitoare, ultima programată în acest an, în deplasare cu FC Botoşani, duelul urmând a se desfăşura joi, 20 decembrie, de la ora 17.30 de minute.