AFC Dunărea va juca mâine cu FK Csikszereda

Sâmbătă, 29 februarie, „galben – albaştrii” vor debuta oficial în 2020 şi pe teren propriu. De la ora 11.00, Dunărea se va duela pe arena Ion Comşa cu FK Csikszereda, partida contând pentru runda a 23-a. Ambele echipe au fost învinse în runda precedentă. Dunărea, la Ploieşti, de Petrolul cu 2-0 iar Csikszereda, pe teren propriu de UTA cu scorul neverosimil de 6-0! În tur, în jocul desfăşurat la Miercurea Ciuc pe 24 august, scorul a fost egal, 1-1. Dunărea a marcat prima prin Radu Crişan în minutul 25, egalarea survenind 3 minute mai târziu, graţie reuşitei lui Szilard Veres. Din această iarnă, fostul jucător al Dunării, Salvatore Marrone s-a transferat chiar la Csikszereda. În acest moment, Dunărea ocupă locul 12 cu 27 de puncte în vreme ce viitoarea noastră adversară se află pe 15 cu 22 de puncte.