AFC Dunărea se află pe locul 5 cu 12 puncte

Luni seară s-a desfășurat partida dintre Turris Turnu Măgurele și Universitatea Cluj încheiată cu victoria clară a ardelenilor, scor 1-4. Cu cele 3 puncte câștigate, U Cluj urcă pe 2 cu 13 puncte, la fel ca Metaloglobus și FC Rapid dar cu un golaveraj mai bun. Dunărea se află pe 5 cu 12 puncte urmând ca restanța cu ASU Poli Timișoara să se desfășoare pe 28 octombrie de la ora 15.00. Runda viitoare “galben – albaștrii” vor juca acasă cu SCM Gloria Buzău, meciul fiind programat sâmbătă, 17 octombrie pe arena Ion Comșa începând cu ora 11.00.

Etapa a 7-a

Metaloglobus – CSM Reșița 0-0

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara 2-0

Au marcat: M. Adăscăliței (24), Ad. Moldovan (35)

Concordia Chiajna – CS Mioveni 0-1

A marcat: B. Rusu (45-pen.)

U Craiova 1948 – FC Rapid 5-0

Au marcat: B. Diallo (8), R. Negru (22), Cl. Bălan (45, 72), R. Răducanu (50)

Turris Tr. Măgurele – Universitatea Cluj 1-4Au marcat: Al. Sălcianu (56) / N. Pîrvulescu (250, D. Novac (40, 88), D. Mâneran (71)

Miercuri, 28 octombrie, ora 15.00

Petrolul Ploiești – CSM Slatina

ASU Poli – Dunărea Călărași

Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii

Gloria Buzău – FK Csikszereda

Pandurii Tg. Jiu – Farul Constanța

Restanță et. 5: Unirea Slobozia – Farul, miercuri, 14 octombrie, ora 15.00

Clasament

1. U Craiova 1948 7 5 2 0 21-9 17

2. Universitatea Cluj 7 4 1 2 11-5 13

3. Metaloglobus 7 3 4 0 9-4 13

4. FC Rapid 7 4 1 2 14-12 13

5. Dunărea Călăraşi 5 4 0 1 9-4 12

6. ASU Poli Timişoara 6 3 2 1 5-3 11

7. Petrolul Ploieşti 6 3 1 2 13-5 10

8. Unirea Slobozia 6 3 1 2 8-6 10

9. CS Mioveni 7 2 4 1 3-2 10

10. Turris Tr. Măgurele 7 2 3 2 12-10 9

11. Concordia Chiajna 7 2 2 3 13-11 8

12. CSM Reşiţa 6 2 2 2 2-7 8

13. FK Csikszereda 5 2 1 2 7-6 7

14. Farul Constanţa 5 2 1 2 7-7 7

15. Viitorul Pandurii 5 2 1 2 10-12 7

16. Gloria Buzău 6 1 3 2 6-7 6

17. Ripensia Timişoara 6 2 0 4 5-14 6

18. Fotbal C. Recea 6 1 1 4 8-14 4

19. CSM Slatina 5 1 0 4 4-8 3

20. Aerostar Bacău 6 1 0 5 5-10 3

21. Pandurii Tg. Jiu 6 0 0 6 2-18 0

Etapa a 8-a

Joi, 15 octombrie, ora 19.30

FC Rapid – CS Mioveni

Vineri, 16 octombrie, ora 18.00

Univ. Cluj – Concordia Chiajna

Sâmbătă, 17 octombrie, ora 11.00

CSM Reșița – Pandurii Tg. Jiu

Ripensia Timișoara – Metaloglobus

FK Csikszereda – Unirea Slobozia

Dunărea Călărași – SCM Gloria Buzău

Viitorul Pandurii – ASU Poli Timișoara

CSM Slationa – Aerostar Bacău

Sâmbătă, 17 octombrie, ora 12.00

Farul Constanța – Turris Tr. Măgurele

Duminică, 18 octombrie, ora 14.30

Fotbal Comuna Recea – Petrolul Ploiești

Adaugă la favorite Legătură permanentă.

Comentariile sunt închise.