AFC Dunărea continuă seria jocurilor fără înfrângere

AFC Dunărea continuă seria jocurilor fără înfrângere. Elevii lui Cristi Pustai au bifat sâmbătă a doua victorie consecutivă câștigând la Tg. Jiu în fața celor de la Pandurii cu 2-1. Gazdele au rezistat mai bine de o jumătate de oră. Mai exact în minutul 36, Aldescu a fost nevoit să scoată mingea din plasă după reușita semnată de Marius Fotescu. Pandurii ratează o bună ocazie în finalul primei părți, Dodoi executând destul de bine o lovitură liberă de la peste 20 de metri însă Krell, pe fază, respinge peste poartă. În partea secundă, Pustai mută inspirat introducându-l în teren în minutul 62 în locul lui Bedea pe Mădălin Calu care înscrie 5 minute mai târziu. Pandurii reduc din diferență în minutul 76 prin Dodoi, rezultat care se va menține pe tabelă până la final. Cu cele 3 puncte câștigate în inima Gorjului, Dunărea urcă pe 2, totaliyând după 10 partide jucate, nu mai puțin de 20 de puncte, cu 2 mai puține decât prima clasată, U Craiova 1948. Etapa viitoare, Dunărea va juca acasă cu Turris Turnu Măgurele (0-0, acasă cu FK Csikszereda), meciul fiind programat vineri, 13 noiembrie, în nocturnă.