AFC Dunărea Călărași se află pe locul 5, după 10 etape

După ce marți la Turnu Severin s-a desfășurat penultimul joc al rundei a 10-a, Craiova – Aerostar Bacău 0-0, ieri a avut loc duelul dintre SCM Gloria Buzău și Viitorul Pandurii Tg. Jiu, restanță din cadrul etapei a 9-a. Gazdele s-au impus cu 2-2, toatele cele 3 goluri fiind marcate în prima repriză. După 10 etape, Dunărea ocupă locul 5 cu 17 puncte, ultimele 3 fiind câștigate acasă, 1-0 cu Metaloglobus, echipă neînvinsă la ora meciului. Pentru echipa călărășeană a înscris Valentin Alexandru, în minutul 62. Runda viitoare, “galben – albaștrii” vor juca în deplasare cu ultima clasată, Pandurii Tg. Jiu (3 puncte strânse în 9 partide!). Meciul e programat sâmbătă, de la ora 11.00 pe stadionul Municipal.